Uzmanlık Seminerleri

 AH-FA SEMİNERLER – SPECIALTY COURSES
 
SPORDA BESLENME – SPORTS NUTRITION : Beslenmenin spordaki öneminin, sporun kendisinden bile daha öteye geçmiş olması tüm dünyada artık kabul görmüştür. AH-FA Bu ihtiyaca yönelik olarak tüm bireyleri beslenme konusunda bilinçlendirmeyi hedeflemiştir.
 
FONKSİYONEL ANTRENMAN – FUNCTIONAL TRAINING : Kinetik zincir kullanılarak hareket ihtiyacına göre uygulanan, kişinin doğal ihtiyacına göre antrene edilebilmesi için uygulanan etkili bir egzersiz türüdür.
 
SAKATLIK ÖNLEYİCİ ANTRENMAN MODELİ – INJURY PREVENTION TRAINING EXERCISES(new): Antrenman veya müsabaka öncesi öncelikli olarak omurga hedef alınarak devamında da tüm eklem, tendon ve iskelet kaslarını harekete hazırlayan çok etkili bir egzersiz modelidir . Böylelikle sporcu sakatlıklarını en aza indirmeyi ve performansı arttırmayı hedefler.
 
POSTÜRAL ANALİZ – POSTURE ANALYZE: Duruş analizi, kişiye özel egzersiz programı dizayn edilebilmesinin anahtarıdır. Postür analizi yapılmadan kişisel antrenman dizaynı verimli olmayacaktır.
 
YENİ AKIM EGZERSİZLER- EXPLORE TO NEW TREND EXERCISES(new): Combine Training, Suspension Training, Metabolic Training, Wall Training, Core Training v.b egzersiz modellerinin incelenmesi ve geliştirmeyi hedefleyen programdır.
 
KOÇLUKTA DOĞRU YAKLAŞIM – RIGHT APPROACHES FOR COACHING(new):
Bir koç olarak Verilen hizmet sürecinde kişiye yönelik yönlendirme ve yaklaşımlardaki önemli noktaların sunulduğu programdır.
 
EGZERSİZ & OBEZİTE KONTROL UZMANI – EXERCISE & OBESITY CONTROL SPECIALIST(new): Egzersiz ve beslenme bilgisine hakim olan, kilo kontrolü uzmanı. Ülkemizde yeni tanınmasına rağmen Avrupa ve Amerika’da hastane ve health club bünyelerinde sertifikalı “Exercise & Obesity Control Specialist” görev yapmaktadır. Çok yakında bu konudaki bilinçlenmenin artmasını takiben sektörde aranan bir uzmanlık dalı olacaktır.
 
HAMİLELİKTE EGZERSİZ – PREGNANCY EXERCISE(new): Hamilelik öncesinde, sırasında ve sonrasında yapılması gereken egzersizler ve dikkat edilmesi gereken durumların etkili bir şekilde verildiği eğitim.